08-623-0333

טיול מאורגן לקפדוקיה בשילוב איסטנבול, טורקיה - בטרפליי טורס טיולים מאורגנים

טיול מאורגן מקיף ומעשיר אל
קפדוקיה ארץ האגדות בשילוב איסטנבול

לכל החולמים להגיע לחבל ארץ אחד מהקסומים בעולם, זה הזמן!
מסע המשלב טבע עוצר נשימה ונופים מרתקים
נטייל בין תצורות סלע נדירות, ערים תת קרקעיות, כנסיות, מנזרים, פטריות סלע ומצודות דמיוניות – חוויה פראית בלתי נשכחת.
בשילוב איסטנבול התוססת, ההיסטורית והמודרנית.

6 ימים, 5 לילות

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:

מסלול הטיול:

– נא לבחור את היום המבוקש –

נטוס בשעות הבוקר לאיסטנבול ומשם נמשיך בטיסת פנים לעיר 'קאייסרי', בירת חבל ארץ קפדוקיה.

נגיע לטירת "אוצ'יסאר", הנקודה הגבוהה ביותר באזור, ונערוך תצפית ראשונית על הנוף המרהיב של העמק.

נסע ל'פשבה' המכונה גם "עמק הנזירים" ונתרשם מארובות הסלע וצורות הנוף הייחודיות לאזור.

ארוחת ערב ולינה במלון בקאייסירי (קפדוקיה).

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בעמקים היפים ביותר בקפדוקיה, עמק ה'גורמה' ועמק ה'זלווה', בהם קיימים הריכוזים הגדולים ביותר של כנסיות ומנזרים החצובים בסלע. במאה הרביעית, ראשוני הנזירים התחבאו באזור זה וחיו במערות. הנסיעה היא בין תצורות סלע ייחודיות, נוף של חרוטים ואלפי עמודים דמויי פטריות הפזורים בשטח. מראה הסלעים הם תוצר של תהליכים גיאומורפולוגיים מהנדירים בעולם. נהנה מטבע עוצר נשימה.

נמשיך ל'אבנוס', העיר ההיסטורית המתאפיינת בייצור כלי חרס, נהנה מסמטאותיה ומהפעילות במקום.

נבקר בכפר היווני 'מוסטפא פאשא', נתרשם ממבני האבן הייחודיים לאותה התקופה ונשמע על ההתיישבות היוונית באזור.

נחזור למלון להתארגנות ויציאה לערב פולקלור ייחודי טורקי קפדוקי בתוך מערה, המלווה בארוחת ערב.

לינה במלון בקאייסרי.

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמנו לעמק "הילארה", עמק מבודד ששימש מקום מפלטם של נזירים ביזאנטיים.

שילוב של כנסיות ומערות שנשתמרו עם השנים הטובלות בצמחיה ובמעיינות. חוויה של טבע בלתי נשכחת.

מלאי חוויות נמשיך לשדה התעופה לטיסת אחה"צ לאיסטנבול.

לינה באיסטנבול.

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את התרשמותנו מהעיר התוססת "איסטנבול" בבית הקפה המיתולוגי 'פייר לוטי', נעלה ברכבל לתצפית מרתקת ומרהיבה במיוחד על אזור קרן הזהב ונשמע את הסיפור המתקשר למקום.

נמשיך לסיור בשכונת בלאט, אשר הוקמה במאה ה-15 בידי יהודים ממגורשי ספרד ומרבית הבתים בה השתמרו. נטייל בסמטאותיה הצרות ומרוצפות האבן, נפגוש בבתים הצבועים בכל צבעי הקשת, בבתי קפה אותנטיים וצבעוניים ובקסם השמור לתושבים המחייכים ומסבירי הפנים.

נעבור לצד האסייתי של איסטנבול ונעלה לתצפית מדהימה על גבעת צ'מליצ'ה המכונה גם 'גבעת הכלות', המקום הגבוה ביותר בעיר ונהנה מהנוף הנפלא והאוויר הפתוח.

לסיום היום, נהנה מחוויה קולינרית במזח 'אמינונו' הידוע ונבקר בשוק התבלינים המצרי.

לינה באיסטנבול.

לאחר ארוחת הבוקר נקדיש את יומנו לעיר העתיקה של איסטנבול, נתרשם מסמטאותיה והגנים היפים.

נבקר במסגד הכחול והמפורסם בעל ששת הצריחים ואריחי הקרמיקה הכחולים המעטרים את קירותיו.

נמשיך ל"איה סופיה", פלא אדריכלי, אחד המבנים המפורסמים בעולם בשל האמנות והאדריכלות במקום. נצפה בארמון "טופקפי" ונשמע על ההיסטוריה העות'מאנית רבת השנים.

את שעות הצהרים נבלה בבזאר הגדול (Grand Bazar) שהוקם ע"י מחמט השני בשנת 1453, נתרשם מהגודל ומסגנון הבניה של המבנה המקורה. הבזאר מחולק ל"גילדות", של עתיקות ושטיחים, עור ובגדים, זהב וכסף, בדים ומזכרות.

נחזור למלון להתארגנות ונצא לחגוג את סיום טיולנו הנפלא בערב פולקלור בלתי נשכח, שיט לילי הכולל ארוחת ערב.

לינה באיסטנבול.

לאחר ארוחת הבוקר, נא לסיור עם מדריך הקבוצה לכיכר 'טקסים', נצפה באנדרטת הרפובליקה, ובשדרת 'איסתיקלאל', המדרחוב המרכזי של רובע 'בייאולו', הנחשב ללב המודרני של העיר ולמדרחוב היפה בעולם, עם אין-ספור מסעדות, בתי קפה וחנויות מגוונות. עד לשעת העברתנו לשדה יינתן זמן חופשי להנות מהשדרה התוססת.

בשעות הצהריים נצא לכיוון שדה התעופה באיסטנבול.

המחיר כולל:

המחיר לא כולל:

מפגש קבוצה לפני הטיול

כשבוע לפני הטיול ייערך מפגש היכרות והכנה בזום עם המדריך.

קבוצת וואטסאפ לפני הטיול

כשלושה ימים לפני הטיול תפתח קבוצת WhatsApp לחברי הקבוצה.

ביטוח נסיעות לחול

ביטוח נסיעות "חברת הראל" - מחיר מוזל דרך נציגנו!

דרגת קושי טיול

דרגת קושי הטיול: קל מאוד.

כבודה

פרטי טיסה וכבודה

הלוך:המראה מתל אביב בשעות הבוקרTurkish Airlines
חזור:המראה מאיסטנבול בשעות הערבTurkish Airlines
טיסות פנים:איסטנבול-קפדוקיה (יום 1 לטיול)
קפדוקיה-איסטנבול (ביום 3 לטיול)

* שעות מדויקות מופיעות בדף ההרשמה לכל תאריך.

בתי מלון

בתי מלון

בקפדוקיה: מלון 5 כוכבים
באיסטנבול: מלון 4 כוכבים במרכז, על כיכר טקסים
* שם המלון מצוין בטבלה מטה ליד כל תאריך.

ארוחות כלולות בטיול

ארוחות כלולות בטיול

יום 1יום 2יום 3יום 4יום 5יום 6
בוקרמלוןמלוןמלוןמלוןמלון
צהריים
ערבמלוןערב פולקלורשיט לילי

תאריכי הטיול:

תאריכים
הערות
מלון
עלות לאדם בהרכב זוגילהרשמה
קפדוקיה: DoubleTree by Hilton
איסטנבול: Nippon Taksim
1,690 $להרשמה באתר
קפדוקיה: DoubleTree by Hilton
איסטנבול: Nippon Taksim
1,690 $להרשמה באתר

תוספת לאדם בהרכב יחיד (חדר סינגל): 350 $

גלריית תמונות

גלריית תמונות

מידע כללי והנחיות למטייל

איסטנבול & קפדוקיה, טורקיה

טורקיה, היא מדינה במזרח התיכון ובחבל הבלקן שבדרום מזרח אירופה. האזור שבו שוכנת כיום טורקיה המודרנית היה בעבר מקום לתרבויות חשובות, בהן האימפריה הביזנטית והאימפריה העות'מאנית.
בשל המיקום האסטרטגי של טורקיה, בנקודת המפגש בין אסיה ואירופה (המדינה משתרעת על שתי היבשות), התרבות הטורקית היא מיזוג מיוחד במינו של המסורת המערבית והמזרחית.
אוכלוסיית טורקיה מונה כ-84 מיליון נפש, שפתה הרשמית היא טורקית.
רוב תושביה של טורקיה הם מוסלמים.
כלכלת המדינה מתבססת על תעשייה מודרנית, לצד סקטור החקלאות המסורתית.
עיר הבירה של טורקיה היא אנקרה, אך הגדולה במדינה היא איסטנבול, בה נבלה את ימי הטיול.

מידע למטייל - בטרפליי טורס טיולים מאורגנים

המקומות העיקריים בהם נבקר:

קפדוקיה: חבל ארץ גאוגרפי והיסטורי במרכז רמת 'אנטוליה' שבטורקיה.
האזור משתרע בין הרי ה'טאורוס' בצפון, לבין הרי ה'פונטוס' בדרום. נופה הייחודי של קפדוקיה עוצר נשימה, הטבע פיסל באזור צורות מרהיבות ביופיין, זקיפי אבן ענקיים, מחילות עמוקות, נהרות זורמים, שמורות טבע יפהפיות, מטעים ויקבים. ברוכים הבאים לארץ האגדות!

טירת 'אוצ'יסר' – ממוקמת בנקודה הגבוהה ביותר בקפדוקיה ומספקת תצפית פנורמית מרהיבה על כל אזור עמק ה'גורמה'. הטירה מחולקת לחדרים רבים חלולים חצובים בתוך הסלע, מחוברים זה לזה באמצעות מדרגות, מנהרות ומעברים. רוב החדרים הממוקמים בצדה הצפוני של הטירה, משמשים כיום כקני יונים. בעבר, החקלאים השתמשו בקנים אלו כדי לאסוף את גללי היונים המהווים דשן טבעי מצוין לפרדסים ולכרמים.

"ארובות הפיות" – נופה הייחודי של קפדוקיה, הוא תוצר של תהליכים טבעיים ארוכי טווח והרי געש סמוכים. התוצרים הגעשיים שמילאו את העמקים, נשחקו כתוצאה מהשפעת משקעים, רוחות ושינויי טמפרטורות, ופיסלו תצורות נוף ייחודיות, שחלקן נראות כמו מגדלים גבוהים וצרים, מכונות "ארובות הפיות". בתקופה הרומית, שימשו כקברים.

עמק הגורמה – עמק המקיף את ליבה של קפדוקיה, בו מקבץ של כנסיות, מנזרים וקפלות החצובים בסלע ה'טוף' הרך. האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית. משמעות השם גרמה בטורקית היא "לא תוכלו לראות", ולפי האגדה הוא הוענק לה בשל הנוצרים אשר הסתתרו בתוך הסלעים.

'אוונוס' – עיירת ציורית מקסימה במחוז 'נבשיר', וממוקמת באזור ההיסטורי והתיירותי של קפדוקיה. העיירה משקיפה על הנהר הארוך ביותר של טורקיה 'הנהר האדום' (שמו ניתן בשל חומר הסחף האדמדם שעל גדותיו). המאפיין ההיסטורי המפורסם ביותר של העיירה שעדיין רלוונטי להיום, הוא ייצור כלי חרס, קרמיקה ואריגת שטיחים.

הכפר 'מוסטפה פאשה' – שמו הקודם של הכפר בתקופת האימפריה העות'מאנית היה 'סינאסוס', בו הייתה אוכלוסייה מעורבת: יוונים ונוצרים דוברי טורקית, היו את מרביתה אוכלוסייה והמוסלמים הטורקים היוו את השאר.  אף על פי שהמקום מרוחק מהים, תושביו היו ידועים כסוחרי פירות ים ובעיקר קוויאר.

עמק ה'הילארה' – זהו קניון גדול באורך של כ-15 ק"מ, המכיל מעל ל-50 כנסיות ומבנים החצובים בתוך סלעים. החל מהמאה ה-7 לספירה, העמק התיישב על ידי נזירים ביזנטיים שחפרו את בתיהם ואת כנסיותיהם מאבן ה'טוף' המקומית, שנוצרה מהתפרצות הרי הגעש שבסביבה.

איסטנבול: העיר שוכנת לחופי מיצר הבוספרוס ובנויה משני צידי המצר, שימשה בעבר כבירת האימפריה הביזנטית ולאחריה כבירת האימפריה העות'מאנית. אוכלוסיית העיר מונה כ- 15 מיליון נפש ורובה מוסלמים. העיר נמצאת בין שתי יבשות: אסיה ואירופה.
איסטנבול היא העיר שנפוליאון אמר עליה: "אם הייתה נבחרת בירה אחת לעולם, היא הייתה איסטנבול..

כיכר טקסים – כיכר מרכזית ומרכז תחבורתי שנמצאת בחלק האירופי של איסטנבול. מקור שמה של הכיכר מגיעה מהמילה הטורקית 'טקסים' שמשמעותה 'חלוקה'. הכיכר כמו האזור כולו, היא מוקד מסחר ובה מלונות, משרדי נסיעות, מסעדות ובתי עסק רבים נוספים.

שדרת איסתיקלאל – המדרחוב המרכזי ברובע 'בייאואולו' ואחד החשובים של איסטנבול כולה. המדרחוב מתחיל מכיכר טקסים וממנו נמתח קו הרכבת החשמלית הנוסטלגית המקיף את הכיכר העגולה בטקסים. פירוש המילה 'איסטיקלאל' בטורקית – עצמאות. לאורך השדרה שכנו בעבר מחנות של חיל התותחנות ושל היניצ'רים (יחידת העילית הידועה בתקופת האימפריה העות'מאנית).

שוק התבלינים המצרי – נקרא גם 'הבזאר המצרי', אחד השווקים הגדולים ביותר בעיר. מכיל יותר מ-88 דוכנים ונחשב למתחם הקניות המקורה השני בגודלו אחרי הגראנד בזאר. את האוויר ממלאים ניחוחות הזעפרן, הציפורן והממתקים המסורתיים.

גבעת צ'מליצ'ה – נקראת גם "גבעת הכלות". ממוקמת במחוז 'אוסקודר' באיסטנבול, בחלק האסייתי של העיר. ממנה נשקף נוף פנורמי מדהים על איסטנבול ועל הבוספורוס. הגעה היא אטרקציה פופולרית למטיילים. ישנתם בתי קפה ותה מעוצבים המציעים קינוחים מסורתיים, גני פרחים ומזרקות.

המסגד הכחול – נבנה במאה ה-17 על ידי הסולטן אהמט הראשון ובו מקום קבורתו. המסגד נמצא בחלק העתיק של איסטנבול, במקום בו היה מרכז העיר 'קונסטנטינופול' מתקופת האימפריה הביזנטית. המסגד נבנה במכוון אל מול הכנסייה הנוצרית 'איה סופיה', ובסגנון הדומה לה, על מנת להראות כי הבנייה האסלאמית יכולה להתעלות על הבנייה הנוצרית. המסגד נודע בשם "המסגד הכחול" בשל האריחים הכחולים המצפים את קירותיו הפנימיים (אף שהצבע דהה במהלך השנים).

'איה סופיה' – ביוונית: "כנסיית החוכמה הקדושה". איה סופיה הוא מבנה היסטורי חשוב באיסטנבול, נחשב לאחד הדוגמאות הבולטות של האמנות והאדריכלות של האימפריה הביזנטית, ולאחד הבניינים המפורסמים בעולם. נבנה במקום ככנסייה במאה השישית. לאחר שהעיר נכבשה על ידי האימפריה העות'מאנית במאה ה-15, הפך המבנה למסגד, עד לשנת 1934 בו עלה לשלטון 'מוסטפא כמאל אטאטורק' הנחשב ל"אבי האומה" הטורקית, שהפך את המקום למוזיאון. אולם לא מזמן, ביולי 2020, הוחלט כי המקום ישוב להיות מסגד.

הבזאר הגדול – נקרא גם 'גראנד בזאר', 'הבזאר המקורה', הוא שוק שנמצא ברובע 'אמיננו' שבאיסטנבול, נחשב לאחד השווקים המקורים הגדולים בעולם. משתרע על פני 58 רחובות ויש מעל ל-3,000 חנויות. השוק הוקם על ידי הסולטאן מהמט השני במאה ב-15, ועבר שיפוץ והרחבה רצינית על ידי הסולטאן סולימאן המפואר. הבזאר שימש לצרכים מקומיים וגם כנקודת מעבר בין סחורות מהמזרח לתוך אירופה.

בוספורוס – הוא מיצר ים המפריד בין החלק האירופי של טורקיה לחלק האסיאתי שלה. הבוספורוס מחבר בין ים מרמרה לים השחור, אורכו כ-30 ק"מ ורוחבו כ-3,700 מטרים. את הבוספורוס חוצים שלושה גשרים שאחרון מבינהם נחנך בשנת 2016, ומתחת לבוספורוס נבנתה מנהרה למסילת רכבת מהירה המחברת בין שתי היבשות.

אוכלוסייה

אוכלוסיה מקומית

רוב תושבי המדינה הם מוסלמים, לרוב המקומיים אדיבים, נחמדים ומסבירי פנים, המדינה היא ליברלית ומורגלת לתיירים אך עם זאת יש לכבד את חוקי המקום.

מטבע מקומי - כספים

מטבע מקומי

המטבע הנהוג בטורקיה הוא לירה טורקית TRY.
ניתן להצטייד בדולרים או אירו. עם הגעתנו לעיר ניתן יהיה להמיר כספים למטבע המקומי בשדה התעופה, על יד המלון או בכל דלפק מורשה לכך (ניתן לשאול את המדריך). ברוב החנויות, למעט בשווקים, ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי.

שיחות טלפון, סים, תקשורת, אינטרנט

סים מקומי

ניתן לרכוש סים מקומי לצרכי גלישה באינטרנט ושיחות מקומיות בלבד. המעוניינים לבצע שיחות טלפון רגילות לארץ יצטרכו לרכוש חבילת שיחות מראש מחברת הסלולר הישראלית.

זמן מקומי

זמן מקומי

השעה באיסטנבול זהה לשעה בישראל.

שקע חשמלי

שקע חשמל

ברחבי טורקיה, שקעי החשמל הם 2 פינים (כמו בתמונה). במידה ויש צורך במוצר חשמלי בעל תקע 3 פינים, יש להצטייד במתאם אוניברסלי.

ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות

עם ההרשמה לטיול חובה על המטייל לבצע ביטוח נסיעות לחו"ל על חשבונו. כמו כן, בפוליסת ביטוח הנסיעות יש לכלול את כל הכיסויים וההרחבות אשר מוצעות ע"י חברות הביטוח, לרבות ספורט אתגרי, שייט, נסיעה ברכבי שטח, הליכות בשטח לא סלול וכו', בהתאם לכל הפעילויות במסלול הטיול.

מטבע מקומי

לירה טורקית = TRY ₺

על כל המטבעות והשטרות החדשים, מופיע דיוקנו של מוסטפא כמאל אטאטורק, אבי האומה הטורקית, שנחשב למייסד טורקיה המודרנית. 
1 ש"ח שווה כ- 3.45 לירות טורקיות

זמן מקומי

כעת השעה באיסטנבול / קפדוקיה:
(GMT‎+3‎)

טורקיה - סמל - בטרפליי טורס טיול מאורגן לאיסטנבול

דגל המדינה

טורקיה

מקורו של הדגל הוא מדגל ההאימפריה העות'מאנית. הצבע האדום נקבע כצבעי שטחי האימפריה כבר מהמאה ה-13. סמלי חצי הסהר והכוכב שהם סמלים קודשים באיסלאם, היו גם כן, סמליה של האימפריה העות'מאנית.

הידעת?

הנוף של קפדוקיה נוצר על ידי סחף וולקני. אפר עבה שהתמצק לסלע רך, הנקרא "טוף", ועם הזמן סלעי הטוף נשחקו ברוח ובמים ויצרו את ארובות הפיות שמסמלות את הנוף הייחודי של האזור.
קפדוקיה משתרעת על פני 5,000 ק"מ, ונפגשת בשלושה אזורים גאוגרפיים הנקראים: "נבשיר", "קייסירי" ו"ניגדה".
השם "קפדוקיה", מגיע מהמילה הפרסית Katpaktukya, שפירושה "ארץ הסוסים היפה", היות ובעבר, למקומיים הייתה חשיבות רבה כלפי הסוסים, שאף היום מציעים אמצעי תחבורה חלופי לתושבים.
ברחבי קפדוקיה מספר ערים תת-קרקעיות, חלקן מחוברות באמצעות רשת מנהרות. הקמתם התאפשרה בזכות כמישות הסלע הרך. עם זאת כיום, חלק ניכר מהאדמות באזור הן רכוש פרטי של מקומיים.
מבין הכלכלות המתפתחות, טורקיה צומחת בקצב המהיר ביותר בעולם אחרי סין והודו.
מבין הכלכלות המתפתחות, טורקיה צומחת בקצב המהיר ביותר בעולם אחרי סין והודו.
חברת התעופה הלאומית "טורקיש איירליינס" הפכה בשנים האחרונות לחברת תעופה גלובלית (הרביעית בגודלה באירופה).
הטורקים מהווים רק כ-70% אחוז מאוכלוסיית טורקיה, כאשר השאר הם כורדים, ארמנים, ומיעוטים אחרים.
הבזאר הגדול של איסטנבול נחשב לקניון הראשון בעולם.
בניגוד לתדמית, מעט מאוד טורקים חובשים 'תרבוש'.
הקפה הטורקי הוא השיטה העתיקה ביותר בעולם לבישול הקפה. הוא נשאר חם יותר מסוגי הקפה האחרים בזכות הקצף שלו.
בעבר, היה נהוג להגיש קפה שחור עם כוס מים ליד. אם האורח מעדיף קודם לשתות את הקפה, פירושו שהאורח אינו רעב. אך אם היה מעדיף מים, פירושו שהאורח רעב והמארחים מגישים אוכל בהתאם.
לאונרדו דה וינצ'י היה כמעט אחראי על עיצובו של גשר גלאטה, אמנם הסולטן באיזיט השני לא אישר זאת.
על פי הנצרות, 'סנטה קלאוס' (או ליתר סיינט ניקולאס, בישופ יווני), נולד בעיר 'פטארה', מה שידוע כיום בשם 'דמרה' שבטורקיה.
הרכבת התחתית של איסטנבול הנקראית Tünel, הוקמה בשנת 1875 והיא הרכבת התחתית השנייה בעולם, אחרי לונדון.
הפרח 'צבעוני' קיבל פופולריות רבה בזכות האימפריה העות'מאנית, שדאגה להפיצו בכל רחבי אירופה, בעיקר בתקופת הסולטאן סולימאן.
טורקיה היא המפיקה הגדולה ביותר של אגוזי הלוז, ומהווה כ-72.9 % מההיצע העולמי.
הקודם
הבא
שירות לקוחות - בטרפליי טורס

לכל שאלה או התייעצות מוזמנים להיוועץ בנציגי השירות של בטרפליי טורס או במדריך הקבוצה.

המוקד הטלפוני עומד לרשותכם:

08-623-0333

– ראשון עד חמישי בין השעות 09:00-18:00
– שישי וערבי חג: 09:00-13:00

וואטסאפ 24/7 זמין גם באותו המספר: 08-623-0333 (יש לשמור כאיש קשר).

זמינים עבורכם

מעוניינ/ת שנציגנו יצרו קשר?

בכפוף לתקנון.

מעוניינ/ת שנציגנו יצרו קשר?

* שליחת הטופס כפופה לאישור התקנון.

עקבו אחרינו

בואו נשמור על קשר

היו הראשונים לשמוע ולהתעדכן על טיולים ויעדים חדשים