08-623-0333

טיול מאורגן לטרבזון בשילוב איסטנבול

טיול מאורגן

טרבזון בשילוב איסטנבול

נגן וידאו אודות טיול מאורגן לטרבזון בשילוב איסטנבול

בצפון מזרח טורקיה לחופי הים השחור,
נחגוג את הטבע ונתמזג בנופים פראיים עוצרי נשימה.
נחצה כפרים ציוריים הנטועים למרגלות ההרים, יערות ומפלי מים אינסופיים,
ובסיום החוויה נגיע לאיסטנבול, העיר הגדולה, התוססת והססגונית.
מסע בטורקיה היפה המשלב את המזרח הפורה עוצר הנשימה והמערב שוקק החיים.

7 ימים מלאים

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:

מסלול הטיול:

– נא לבחור את היום המבוקש –

בשעות הבוקר נפגש בשדה התעופה לטיסת בוקר לאיסטנבול וממנה טיסת המשך לריזה, הממוקמת על דרך המשי והפכה לכור היתוך של דתות, שפות ותרבות.

עם הגיענו לטרבזון נפגוש את המדריך המקומי ונתחיל בנסיעה לאורך חופי הים השחור, על מדרונות ההרים עם שדות התה ועצי אגוזי הלוז המכסים את פני הקרקע, עד הגיענו לרמת איידר הירוקה המכונה "שוויצריה הטורקית".
נתרשם מהנופים המרהיבים ונטייל באזור מפלי גלינטולו המרשימים.

ארוחת ערב ולינה במלון ברמת איידר.

לאחר ארוחת הבוקר נכיר את רמת איידר, פנינת טבע טורקית אותנטית, נתחיל מנהר הפירטינה שמשמעותו 'עמק נהר הסערות' בשל זרימת המים העזה לתוך יער הגשם השוכן במורדותיו, היורדת מהרי הקצ'קר.

נטייל על גשרים עות'מניים מרהיבים ונסייר במבצר זילקלה התלוי.

נמשיך את היום בביקורנו בכפר צ'מליהמשין, השוכן בין עמקים ורכסים למורדותיו של רכס הקצ'קר.
נכיר את תרבות ההמשין, עם ממוצא ארמני, חביב ומאיר פנים בלבוש מסורתי, העוסקים בגידולי ירקות, פירות ותה.
אנשי הכפר מתמחים בעבודות יד יפות מעץ וצמר ומפיקים את הדבש מצוף פריחת ההרים המפורסם בכל טורקיה.

נמשיך לעבר מפל פולוביט, שם נאכל ארוחת צהרים קבוצתית במסעדה למרגלות הנהר.
לקראת הערב נשוב למלון.

ארוחת ערב ולינה במלון ברמת איידר.

לאחר ארוחת הבוקר, מרמת איידר נמשיך בנסיעה דרך שדות התה והערמונים למפעל לייצור תה ונטעם מהמגוון האופייני למקום.
נמשיך בנסיעתנו לעמק אוזונגול היפהפה, אשר בליבו אגם אוזונגול, 'האגם הארוך', המוקף בהרים מיוערים.

בדרך ציורית לתוך ההרים, נגיע לטרבזון, עיר הנמל הגדולה וההיסטורית, נבקר במוזיאון העיר טרבזון, נלמד על המורשת התרבותית של העיר, המנהגים המסורתיים והמטבח המקומי.

ארוחת ערב ולינה במלון בטרבזון.

לאחר ארוחת הבוקר ניסע בדרך יפה לפארק הלאומי עמק אלטינדרה.
נסייר בפארק ונשקיף על מנזר סומלה היווני, שננטש לאחר מלחמת העולם הראשונה. המנזר תלוי על צוק גבוה וחצוב בסלעים בגובה של 300 מטרים מעל פני הים הטובל בעצים וצמחיה ירוקה, מראה מרהיב.

נתפנק בקינוח האופייני למקום פודינג אורז ומשם נמשיך למערת הנטיפים היפהפייה קארג'ה, עם הרכב נטיפים וזקיפים משגע.

ארוחת ערב ולינה במלון בטרבזון.

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה בטרבזון לקראת טיסתנו לאיסטנבול. עם הגיענו לאיסטנבול עיר שוקקת החיים, נקבל את החדרים במלון הממוקם במרכז העיר.

לאחר ההתארגנות במלון נצא לסיור לילי מודרך בעיר המרתקת, בשכונת אורטקוי נבלה ונטעם מחיי הלילה הנוצצים של העיר.

לינה במלון באיסטנבול.

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום גדוש בחוויות להכרת העיר איסטנבול.

נסייר בשכונת בלאט, אשר הוקמה במאה ה-15 על ידי יהודים ממגורשי ספרד ומרבית הבתים בה נשתמרו מאז.

נמשיך לצד האסייתי של איסטנבול, נעלה לתצפית מדהימה על גבעת צ'מליצ'ה המכונה גם 'גבעת הכלות', המקום הגבוה ביותר בעיר ונהנה מהנוף הנפלא והאוויר הפתוח.

נמשיך למזח בו תמתין לנו יאכטה פרטית לשיט על מיצר הבוספורוס, הסמל של העיר, במהלכו נצפה על אתריה של העיר ועל אחוזות העשירים.

את המשך היום נבלה בשוק התבלינים המצרי, המאופיין בסחורות שונות ומגוונות מתוצרת מקומית ונהנה מחגיגה קולינרית ייחודית לעיר.

לינה במלון באיסטנבול.

לאחר ארוחת הבוקר נקדיש את יומנו לעיר העתיקה של איסטנבול, נתרשם מסמטאותיה והגנים היפים.

נבקר בהיפודרום בו נערכו תחרויות הסוסים ונבקר במסגד הכחול המפואר בעל ששת הצריחים ואריחי הקרמיקה הכחולים המעטרים את קירותיו.

נמשיך לאיה סופיה, פלא אדריכלי, אחד המבנים המפורסמים בעולם בשל האמנות והאדריכלות במקום.

את שעות הצהרים נבלה בבזאר הגדול (Grand Bazar) שהוקם ע"י מחמט השני בשנת 1453, נתרשם מהגודל ומסגנון הבניה של המבנה המקורה. הבזאר מחולק ל"גילדות" של עתיקות ושטיחים, עור ובגדים, זהב וכסף, בדים ומזכרות.

לאחר מכן נסע לשדה התעופה, מלאי חוויות, לקראת טיסתנו ארצה.

המחיר כולל:

המחיר לא כולל:

מפגש קבוצה לפני הטיול

כשבוע לפני הטיול ייערך מפגש היכרות והכנה בזום עם המדריך.

קבוצת וואטסאפ לפני הטיול

כשלושה ימים לפני הטיול תפתח קבוצת WhatsApp לחברי הקבוצה.

ביטוח נסיעות לחול

ביטוח נסיעות "חברת הראל" - מחיר מוזל דרך נציגנו!

דרגת קושי טיול

דרגת קושי הטיול: קל מאוד.

כבודה

פרטי טיסה וכבודה

הלוך:המראה מתל אביב בשעות הבוקרTurkish Airlines
חזור:המראה מאיסטנבול בשעות הערבTurkish Airlines
טיסות פנים:איסטנבול-טרבזון (יום 1 לטיול)
טרבזון-איסטנבול (ביום 5 לטיול)

* שעות מדויקות מופיעות בדף ההרשמה לכל תאריך. 

בתי מלון

בתי מלון

מיקוםשם המלוןלאתר המלון
איידרAyder Kaçkar Resortקישור
טרבזוןTrabzon Dedeman Parkקישור
איסטנבולTaksim Gonenקישור
ארוחות כלולות בטיול

ארוחות כלולות בטיול

יום 1יום 2יום 3יום 4יום 5יום 6יום 7
בוקרמלוןמלוןמלוןמלוןמלוןמלון
צהרייםמסעדה
ערבמלוןמלוןמלוןמלון

תאריכי הטיול:

תאריכים
הערות
עלות לאדם בהרכב זוגילהרשמה
תאריכים נוספים ייתפרסמו בקרוב

תוספת לאדם בהרכב יחיד (חדר סינגל): 490 $

גלריית תמונות

גלריית תמונות

מידע כללי והנחיות למטייל

איסטנבול, טורקיה

טורקיה, היא מדינה במזרח התיכון ובחבל הבלקן שבדרום מזרח אירופה.
האזור שבו שוכנת כיום טורקיה המודרנית היה בעבר מקום לתרבויות חשובות, בהן האימפריה הביזנטית והאימפריה העות'מאנית.
בשל המיקום האסטרטגי של טורקיה, בנקודת המפגש בין אסיה ואירופה (המדינה משתרעת על שתי היבשות), התרבות הטורקית היא מיזוג מיוחד במינו של המסורת המערבית והמזרחית.
אוכלוסיית טורקיה מונה כ-84 מיליון נפש, שפתה הרשמית היא טורקית.
רוב תושביה של טורקיה הם מוסלמים.
כלכלת המדינה מתבססת על תעשייה מודרנית, לצד סקטור החקלאות המסורתית.
עיר הבירה של טורקיה היא אנקרה, אך הגדולה במדינה היא איסטנבול, בה נבלה את ימי הטיול.

מידע למטייל - בטרפליי טורס טיולים מאורגנים
המקומות העיקריים בהם נבקר בטיול:

רמת איידר: שוכנת על גבעה ירוקה בצפון מזרח טורקיה, אחד ממקומות התיירות היפים ביותר בטורקיה. אזרחי איידר היושבים על מורדות הרי קצ'קר, ידועים ברחבי טורקיה כשפים קונדיטורים.

טרבזון: העיר ה-9 בגודלה בטורקיה, מכונה גם "פנינת הים השחור". ממוקמת בצפון מזרח טורקיה לאורך חופי הים השחור. למרות הגשמים הנראים בכל עונות השנה, טרבזון נחשבת למרכז תשומת הלב של התיירים והמקומיים כאחד בכל ימות השנה.

צ'מליהמשין: עיירה קטנה במחוז רייז המונה כ-6,200 תושבים, מהמתויירות ביותר שבמחוז.
בעיירה נופים קסומים, מפלים, אגמים ואתרים היסטוריים.

אנשי ההמשין: קבוצה אתנית שלאורך השנים התיישבה בעיירות באזור טרבזון ואיידר, ארמנים במוצאם, שבעבר היו נוצרים אך עם כיבוש האזור על ידי העותמ'אנים, המירו את דתם לאסלאם הסוני.
אנשי ההמשין ידועים בזכות האפייה שלהם, גידול התה, הבדיחות החכמות, החידות והסיפורים, וכמובן הריקוד והמוזיקה הייחודית שלהם "הטולום" המלווה בחמת חלילים.
ידועים בלבוש המסורתי שלהם. הנשים בוחרות לעטוך את ראשן ב"פושי" (פיסת בד ארוכה עטויה חרוזים), בעוד שהגברים לרוב חובשים כובעים ושריג עשוי צמר או כותנה.

טירת זילקאלה: (בתירגום: "טירת הפעמון") טירה מימי הבינתיים, ממוקמת בעמק פירטינה שבתוך הרי הפונטי. אחד מהמבנים החשובים ביותר באזור מזרח טורקיה, על פי האמונה הוקמה עבור הלורד המקומי של חמשניס.

אטאטורק: מוסטפא כמאל אטאטורק, היה מדינאי ומנהיג צבאי טורקי, מייסדה של הרפובליקה של טורקיה ונשיאה הראשון. נחשב לאבי האומה הטורקית.
ביתו המפואר לשעבר נמצא בעיר טרבזון, בו ניתן לסייר בחלקיים הפנימיים והחיצונים של הבית.

איסטנבול: העיר שוכנת לחופי מיצר הבוספרוס ובנויה משני צידי המצר, שימשה בעבר כבירת האימפריה הביזנטית ולאחריה כבירת האימפריה העות'מאנית. אוכלוסיית העיר מונה כ- 15 מיליון נפש ורובה מוסלמים. העיר נמצאת בין שתי יבשות: אסיה ואירופה.
איסטנבול היא העיר שנפוליאון אמר עליה: "אם הייתה נבחרת בירה אחת לעולם, היא הייתה איסטנבול.."

שכונת גלאטה: שכונה באיסטנבול הנמצאת בחלק האירופי של איסטנבול, ברובע הנקרה 'בייאואולו'. במרכז השכונה עומד מגדל 'גלאטה' המפורסם. האזור נחשב לפופולרי בקרב יהודים, אשר מהמאה ה-16 רוב תושבי השכונה היו יהודים.

כיכר טקסים – כיכר מרכזית ומרכז תחבורתי שנמצאת בחלק האירופי של איסטנבול. מקור שמה של הכיכר מגיעה מהמילה הטורקית 'טקסים' שמשמעותה 'חלוקה'. הכיכר כמו האזור כולו, היא מוקד מסחר ובה מלונות, משרדי נסיעות, מסעדות ובתי עסק רבים נוספים.

שדרת איסתיקלאל – המדרחוב המרכזי ברובע 'בייאואולו' ואחד החשובים של איסטנבול כולה. המדרחוב מתחיל מכיכר טקסים וממנו נמתח קו הרכבת החשמלית הנוסטלגית המקיף את הכיכר העגולה בטקסים. פירוש המילה 'איסטיקלאל' בטורקית – עצמאות. לאורך השדרה שכנו בעבר מחנות של חיל התותחנות ושל היניצ'רים (יחידת העילית הידועה בתקופת האימפריה העות'מאנית).

שוק התבלינים המצרי – נקרא גם 'הבזאר המצרי', אחד השווקים הגדולים ביותר בעיר. מכיל יותר מ-88 דוכנים ונחשב למתחם הקניות המקורה השני בגודלו אחרי הגראנד בזאר. את האוויר ממלאים ניחוחות הזעפרן, הציפורן והממתקים המסורתיים.

גבעת צ'מליצ'ה – נקראת גם "גבעת הכלות". ממוקמת במחוז 'אוסקודר' באיסטנבול, בחלק האסייתי של העיר. ממנה נשקף נוף פנורמי מדהים על איסטנבול ועל הבוספורוס. הגעה היא אטרקציה פופולרית למטיילים. ישנתם בתי קפה ותה מעוצבים המציעים קינוחים מסורתיים, גני פרחים ומזרקות.

המסגד הכחול – נבנה במאה ה-17 על ידי הסולטן אהמט הראשון ובו מקום קבורתו. המסגד נמצא בחלק העתיק של איסטנבול, במקום בו היה מרכז העיר 'קונסטנטינופול' מתקופת האימפריה הביזנטית. המסגד נבנה במכוון אל מול הכנסייה הנוצרית 'איה סופיה', ובסגנון הדומה לה, על מנת להראות כי הבנייה האסלאמית יכולה להתעלות על הבנייה הנוצרית. המסגד נודע בשם "המסגד הכחול" בשל האריחים הכחולים המצפים את קירותיו הפנימיים (אף שהצבע דהה במהלך השנים).

הבזאר הגדול – נקרא גם 'גראנד בזאר', 'הבזאר המקורה', הוא שוק שנמצא ברובע 'אמיננו' שבאיסטנבול, נחשב לאחד השווקים המקורים הגדולים בעולם. משתרע על פני 58 רחובות ויש מעל ל-3,000 חנויות. השוק הוקם על ידי הסולטאן מהמט השני במאה ב-15, ועבר שיפוץ והרחבה רצינית על ידי הסולטאן סולימאן המפואר. הבזאר שימש לצרכים מקומיים וגם כנקודת מעבר בין סחורות מהמזרח לתוך אירופה.

בוספורוס – מיצר ים המפריד בין החלק האירופי של טורקיה לחלק האסיאתי שלה. הבוספורוס מחבר בין ים מרמרה לים השחור, אורכו כ-30 ק"מ ורוחבו כ-3,700 מטרים. את הבוספורוס חוצים שלושה גשרים שאחרון מבניהם נחנך בשנת 2016, ומתחת לבוספורוס נבנתה מנהרה למסילת רכבת מהירה המחברת בין שתי היבשות.

שכונת בלאט – השכונה היהודית העתיקה של איסטנבול. ממוקמת בצד האירופאי של איסטנבול, בעיר הישנה ליד קרן הזהב. ההיסטוריה של השכונה מגיעה מהמאה ה-15, בעקבות גירוש יהודי ספרד, הגיעו יהודים רבים לתחומי האימפריה העות'מאנית. מפני שאיסטנבול הייתה עיר הבירה של האימפריה, התיישבו בה יהודים רבים. יהודים אלו הקימו את באלאט. באזור היו קיימים 19 בתי כנסת, ומתוכם רק שניים פעילים גם כיום.

אוכלוסייה

אוכלוסיה מקומית

רוב תושבי המדינה הם מוסלמים, לרוב המקומיים אדיבים, נחמדים ומסבירי פנים, המדינה היא ליברלית ומורגלת לתיירים אך עם זאת יש לכבד את חוקי המקום.

ביגוד, לבוש וציוד

ביגוד

אנו ממליצים להביא עליונית חמה לסיורי או בלויי הלילה, כמו כן בגדי ים למעוניינים להשתמש במתקני הספא והחמאם.

טיול מאורגן לדובאי ואבו דאבי - איחוד האמירויות - בטרפליי טורס טיולים מאורגנים - מסגדים בדובאי

כניסה למסגדים

כניסה למסגדים: בכניסה למסגדים על הנשים ללבוש חולצה עם שרוול ולכסות את ראשן בצעיף. הגברים יכנסו רק במכנסיים שעובר את הברך ובחולצה עם שרוול.

מטבע מקומי - כספים

מטבע מקומי

המטבע הנהוג בטורקיה הוא לירה טורקית TRY.
ניתן להצטייד בדולרים או אירו. עם הגעתנו לעיר ניתן יהיה להמיר כספים למטבע המקומי בשדה התעופה, על יד המלון או בכל דלפק מורשה לכך (ניתן לשאול את המדריך). ברוב החנויות, למעט בשווקים, ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי.

שיחות טלפון, סים, תקשורת, אינטרנט

סים מקומי

ניתן לרכוש סים מקומי לצרכי גלישה באינטרנט ושיחות מקומיות בלבד. המעוניינים לבצע שיחות טלפון רגילות לארץ יצטרכו לרכוש חבילת שיחות מראש מחברת הסלולר הישראלית.

זמן מקומי

זמן מקומי

כאשר בישראל שעון קיץ, השעה בטורקיה זהה לשעה בישראל.

שקע חשמלי

שקע חשמל

ברחבי טורקיה (ואיסטנבול בפרט), שקעי החשמל הם 2 פינים (כמו בתמונה). במידה ויש צורך במוצר חשמלי בעל תקע 3 פינים, יש להצטייד במתאם אוניברסלי.

ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות

עם ההרשמה לטיול חובה על המטייל לבצע ביטוח נסיעות לחו"ל על חשבונו. כמו כן, בפוליסת ביטוח הנסיעות יש לכלול את כל הכיסויים וההרחבות אשר מוצעות ע"י חברות הביטוח, לרבות ספורט אתגרי, שייט, נסיעה ברכבי שטח, הליכות בשטח לא סלול וכו', בהתאם לכל הפעילויות במסלול הטיול.

מטבע מקומי

לירה טורקית = TRY ₺

על כל המטבעות והשטרות החדשים, מופיע דיוקנו של מוסטפא כמאל אטאטורק, אבי האומה הטורקית, שנחשב למייסד טורקיה המודרנית. 
1 ש"ח שווה כ- 3.45 לירות טורקיות

זמן מקומי

כעת השעה באיסטנבול היא
(GMT‎+3‎)

טורקיה - סמל - בטרפליי טורס טיול מאורגן לאיסטנבול

דגל המדינה

טורקיה

מקורו של הדגל הוא מדגל ההאימפריה העות'מאנית. הצבע האדום נקבע כצבעי שטחי האימפריה כבר מהמאה ה-13. סמלי חצי הסהר והכוכב שהם סמלים קודשים באיסלאם, היו גם כן, סמליה של האימפריה העות'מאנית.

הידעת?

מבין הכלכלות המתפתחות, טורקיה צומחת בקצב המהיר ביותר בעולם אחרי סין והודו.
חברת התעופה הלאומית "טורקיש איירליינס" הפכה בשנים האחרונות לחברת תעופה גלובלית (הרביעית בגודלה באירופה).
הטורקים מהווים רק כ-70% אחוז מאוכלוסיית טורקיה, כאשר השאר הם כורדים, ארמנים, ומיעוטים אחרים.
הבזאר הגדול של איסטנבול נחשב לקניון הראשון בעולם.
בניגוד לתדמית, מעט מאוד טורקים חובשים 'תרבוש'.
הקפה הטורקי הוא השיטה העתיקה ביותר בעולם לבישול הקפה. הוא נשאר חם יותר מסוגי הקפה האחרים בזכות הקצף שלו.
בעבר, היה נהוג להגיש קפה שחור עם כוס מים ליד. אם האורח מעדיף קודם לשתות את הקפה, פירושו שהאורח אינו רעב. אך אם היה מעדיף מים, פירושו שהאורח רעב והמארחים מגישים אוכל בהתאם.
לאונרדו דה וינצ'י היה כמעט אחראי על עיצובו של גשר גלאטה, אמנם הסולטן באיזיט השני לא אישר זאת.
על פי הנצרות, 'סנטה קלאוס' (או ליתר סיינט ניקולאס, בישופ יווני), נולד בעיר 'פטארה', מה שידוע כיום בשם 'דמרה' שבטורקיה.
הרכבת התחתית של איסטנבול הנקראית Tünel, הוקמה בשנת 1875 והיא הרכבת התחתית השנייה בעולם, אחרי לונדון.
הפרח 'צבעוני' קיבל פופולריות רבה בזכות האימפריה העות'מאנית, שדאגה להפיצו בכל רחבי אירופה, בעיקר בתקופת הסולטאן סולימאן.
טורקיה היא המפיקה הגדולה ביותר של אגוזי הלוז, ומהווה כ-72.9 % מההיצע העולמי.
הקודם
הבא

הערות נוספות - טיול מאורגן לטורקיה

  1. מיד עם ההרשמה יש לבצע ביטוח נסיעות אישי עם הרחבה לקורונה. ניתן לפנות אל נציגי "בטרפליי טורס" לקבלת הצעה מוזלת של חברת "הראל". לנוסע שלא יצטייד בביטוח נסיעות מקיף מורחב קורונה, לא תתאפשר העלייה לטיסה וההשתתפות בטיול.
  2. ניתן להתעדכן גם באתר משרד הבריאות כאן.
  3. הוראות אלו באות להוסיף על סעיפי תקנון ההזמנה ולא לגרוע מהן.
שירות לקוחות - בטרפליי טורס

לכל שאלה או התייעצות מוזמנים להיוועץ בנציגי השירות של בטרפליי טורס או במדריך הקבוצה.

המוקד הטלפוני עומד לרשותכם: 08-623-0333

– ראשון עד חמישי בין השעות 09:00-17:00
– שישי וערבי חג: 09:00-13:00

וואטסאפ חירום זמין גם באותו המספר: 08-623-0333 (יש לשמור כאיש קשר).

זמינים עבורכם

מעוניינ/ת שנציגנו יצרו קשר?

בכפוף לתקנון.

מעוניינ/ת שנציגנו יצרו קשר?

* שליחת הטופס כפופה לאישור התקנון.

עקבו אחרינו

בואו נשמור על קשר

היו הראשונים לשמוע ולהתעדכן על טיולים ויעדים חדשים